0008500113-10-A4
DigiKey Part Number
0008500113-10-A4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-10-A4
Description
10" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10₱38.29100₱382.91
30₱35.41233₱1,062.37
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2015 BLACK
In-Stock: 186
Unit Price: ₱38.29100
10" PRE-CRIMP A2015 BLUE
In-Stock: 536
Unit Price: ₱38.29100
10" PRE-CRIMP A2015 BROWN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2015 GREEN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2015 RED
In-Stock: 325
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
3" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
4" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
5" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
6" PRE-CRIMP A2015 ORANGE