0190730019-03-L9-D
DigiKey Part Number
0190730019-03-L9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0190730019-03-L9-D
Description
3" JUMPER 3075 BL001 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 18 AWG Jumper Lead Ring Terminal (#10 stud) to Ring Terminal (#10 stud) Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Blue
Contact End
Ring Terminal (#10 stud) to Ring Terminal (#10 stud)
Base Product Number
Length
3.00" (76.20mm)