0430300001-03-A0
DigiKey Part Number
0430300001-03-A0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-03-A0
Description
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10₱42.99500₱429.95
30₱37.83400₱1,135.02
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 449
Unit Price: ₱42.99500
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 678
Unit Price: ₱42.99500
3" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 409
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
4" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
5" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
6" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
8" PRE-CRIMP A2040A ORANGE