0430300001-03-G2-D
DigiKey Part Number
0430300001-03-G2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-03-G2-D
Description
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Green
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10₱73.48500₱734.85
30₱64.98900₱1,949.67
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: ₱73.48500
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 370
Unit Price: ₱69.31600
3" PRE-CRIMP A2016L BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016N BROWN
3" PRE-CRIMP A2016R RED
In-Stock: 660
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 1
4" PRE-CRIMP A2016G GREEN
5" PRE-CRIMP A2016G GREEN
6" PRE-CRIMP A2016G GREEN
8" PRE-CRIMP A2016G GREEN