0430300001-03-R4-D
DigiKey Part Number
0430300001-03-R4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-03-R4-D
Description
3" PRE-CRIMP A2015R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10₱73.18700₱731.87
30₱64.71100₱1,941.33
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: ₱73.18700
3" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: ₱73.18700
3" PRE-CRIMP A2015G GREEN
3" PRE-CRIMP A2015L BLUE
3" PRE-CRIMP A2015N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015R RED
4" PRE-CRIMP A2015R RED
5" PRE-CRIMP A2015R RED
6" PRE-CRIMP A2015R RED
In-Stock: 180
8" PRE-CRIMP A2015R RED