0430300003-03-R2
DigiKey Part Number
0430300003-03-R2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-03-R2
Description
3" PRE-CRIMP A2016R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Red
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Length
3.00" (76.20mm)
Additional Resources
In-Stock: 379
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10₱47.22300₱472.23
30₱41.56600₱1,246.98
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: ₱47.22300
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: ₱47.22300
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 150
3" PRE-CRIMP A2016L BLUE
3" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016R RED
4" PRE-CRIMP A2016R RED
5" PRE-CRIMP A2016R RED
6" PRE-CRIMP A2016R RED
In-Stock: 110
8" PRE-CRIMP A2016R RED