0430300004-03-Y6
DigiKey Part Number
0430300004-03-Y6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-03-Y6
Description
3" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Yellow
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Length
3.00" (76.20mm)
QuantityUnit PriceExt Price
10₱37.39700₱373.97
30₱32.85167₱985.55
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: ₱37.39700
3" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: ₱37.39700
3" PRE-CRIMP 1853 BROWN
3" PRE-CRIMP 1853 GREEN
3" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
4" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
5" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
6" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
8" PRE-CRIMP 1853 YELLOW