0430310001-12-G0
DigiKey Part Number
0430310001-12-G0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310001-12-G0
Description
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 20 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Green
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Pin to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 7
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10₱59.13300₱591.33
30₱52.16567₱1,564.97
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: ₱59.13300
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: ₱59.13300
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
12" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 210
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040G GREEN
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 210
4" PRE-CRIMP A2040G GREEN
5" PRE-CRIMP A2040G GREEN
6" PRE-CRIMP A2040G GREEN