0430310001-12-R2
DigiKey Part Number
0430310001-12-R2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310001-12-R2
Description
12" PRE-CRIMP A2016R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 22 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Pin to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 170
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10₱51.63000₱516.30
30₱47.75900₱1,432.77
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: ₱55.38200
12" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 156
Unit Price: ₱55.38200
12" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 50
12" PRE-CRIMP A2016L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016R RED
3" PRE-CRIMP A2016R RED
In-Stock: 520
4" PRE-CRIMP A2016R RED
5" PRE-CRIMP A2016R RED
6" PRE-CRIMP A2016R RED