0460121141-12-R9
DigiKey Part Number
0460121141-12-R9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0460121141-12-R9
Description
12" PRE-CRIMP A2064 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 18 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 80
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10₱54.31000₱543.10
30₱49.24800₱1,477.44
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2064 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: ₱56.63200
12" PRE-CRIMP A2064 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: ₱56.63200
12" PRE-CRIMP A2064 BROWN
12" PRE-CRIMP A2064 GREEN
12" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2064 RED
3" PRE-CRIMP A2064 RED
4" PRE-CRIMP A2064 RED
5" PRE-CRIMP A2064 RED
6" PRE-CRIMP A2064 RED