0500588000-08-N8
DigiKey Part Number
0500588000-08-N8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-08-N8
Description
8" PRE-CRIMP 1852 BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 8.00" (203.20mm)
cms-datasheet
 cms-datasheet
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Brown
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
8.00" (203.20mm)
Bulk
Quantitycms-unit-priceExt Price
10₱38.82700₱388.27
30₱34.14200₱1,024.26
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
8" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: ₱38.82700
8" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: ₱38.82700
8" PRE-CRIMP 1852 GREEN
8" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
8" PRE-CRIMP 1852 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 BROWN
3" PRE-CRIMP 1852 BROWN
4" PRE-CRIMP 1852 BROWN
5" PRE-CRIMP 1852 BROWN
6" PRE-CRIMP 1852 BROWN