0500588000-12-L8
DigiKey Part Number
0500588000-12-L8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-12-L8
Description
12" PRE-CRIMP 1852 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Blue
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10₱43.35200₱433.52
30₱38.15167₱1,144.55
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 510
Unit Price: ₱39.95800
12" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
Unit Price: ₱43.35200
12" PRE-CRIMP 1852 GREEN
In-Stock: 198
12" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 20
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 BLUE
3" PRE-CRIMP 1852 BLUE
4" PRE-CRIMP 1852 BLUE
5" PRE-CRIMP 1852 BLUE
6" PRE-CRIMP 1852 BLUE