0500798000-08-R6
DigiKey Part Number
0500798000-08-R6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-08-R6
Description
8" PRE-CRIMP 1853 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 8.00" (203.20mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
8.00" (203.20mm)
Additional Resources
In-Stock: 920
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10₱36.20600₱362.06
30₱33.48700₱1,004.61
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
8" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 40
Unit Price: ₱36.20600
8" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 935
Unit Price: ₱36.20600
8" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 239
8" PRE-CRIMP 1853 GREEN
In-Stock: 320
8" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
In-Stock: 450
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 1837
3" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 1890
4" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 410
5" PRE-CRIMP 1853 RED
6" PRE-CRIMP 1853 RED