0500798000-12-R8
DigiKey Part Number
0500798000-12-R8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-12-R8
Description
12" PRE-CRIMP 1852 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 55
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10₱39.83900₱398.39
30₱36.88133₱1,106.44
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: ₱39.83900
12" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: ₱43.29300
12" PRE-CRIMP 1852 BROWN
12" PRE-CRIMP 1852 GREEN
12" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 33
3" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 770
4" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 78
5" PRE-CRIMP 1852 RED
6" PRE-CRIMP 1852 RED