0511100850-10-A-6-Z
DigiKey Part Number
0511100850-10-A-6-Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0511100850-10-A-6-Z
Description
8 CIRC CABLE ASSY 10" Z
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
Category
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")