BU-3030-A-48-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pomona Electronics
In Stock: 1
Unit Price: ₱672.32000
Datasheet
Image for BU-3030-A-48-2 is not available
BU-3030-A-48-2
DigiKey Part Number
BU-3030-A-48-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-3030-A-48-2
Description
TEST LEAD GATOR TO GATOR 48"
Detailed Description
48.0" (1219.20mm) Alligator Clip, Insulated To Alligator Clip, Insulated Test Lead 300V 1 Lead, Red
Category
Cable Length
48.0" (1219.20mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
10 A
Temperature Range
221°F (105°C)
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
AL-B-48-2Pomona Electronics1501-2352-ND₱672.32000Similar
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1₱703.88000₱703.88
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
TEST LEAD GATOR TO GATOR 48"
In-Stock: 0
Unit Price: ₱703.88000
Alternate Length
TEST LEAD GATOR TO GATOR 24"
In-Stock: 37
TEST LEAD GATOR TO GATOR 36"
In-Stock: 5
TEST LEAD GATOR TO GATOR 12"
In-Stock: 2
TEST LEAD GATOR TO GATOR 60"