BU-4150028036
DigiKey Part Number
314-BU-4150028036-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150028036
Description
COAX CBL BNC TO SMA 36"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Mueller Electric Co
Length
36.00" (914.40mm)
Series
Cable Type
RG-316
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Frequency - Max
3 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Copper
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C