1217AS-H-330M=P3
DigiKey Part Number
490-10788-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10788-1-ND - Cut Tape (CT)
490-10788-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1217AS-H-330M=P3
Description
FIXED IND 33UH 2.2A 132 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 132mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
1217AS-H-330M=P3 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.3A
DC Resistance (DCR)
132mOhm Max
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Tolerance
±20%