BLF03RD102GZED
DigiKey Part Number
490-BLF03RD102GZEDTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLF03RD102GZEDCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLF03RD102GZEDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLF03RD102GZED
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0201 1LN
Detailed Description
1 kOhms @ 2.4 GHz 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 220mA 1Ohm
EDA/CAD Models
BLF03RD102GZED Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 2.4 GHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Current Rating (Max)
220mA