BLM02AX121SN1D
DigiKey Part Number
490-BLM02AX121SN1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM02AX121SN1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM02AX121SN1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM02AX121SN1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 01005 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 01005 (0402 Metric) 250mA 500mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLM02AX121SN1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.009" (0.22mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
250mA