BLM15HD182BH1D
DigiKey Part Number
490-BLM15HD182BH1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM15HD182BH1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM15HD182BH1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM15HD182BH1D
Description
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.8 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 2Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLM15HD182BH1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
2Ohm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
1.8 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)