BLM18BB471SH1D
DigiKey Part Number
490-BLM18BB471SH1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM18BB471SH1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM18BB471SH1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18BB471SH1D
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Differential Mode - Single Ferrite Bead 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
BLM18BB471SH1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)