BLM21BB121SN1D
DigiKey Part Number
490-1042-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1042-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1042-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21BB121SN1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 600mA 190mOhm
EDA/CAD Models
BLM21BB121SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
600mA
DC Resistance (DCR) (Max)
190mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz