DE11XRA150KN4AP01F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 0
Unit Price: ₱35.73000
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 0
Unit Price: ₱10.38194
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
15 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
DE11XRA150KN4AP01F
DigiKey Part Number
490-16160-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16160-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XRA150KN4AP01F
Description
CAP CER 15PF 1.5KV SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
DE11XRA150KN4AP01F Models
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C