DFE322520FD-4R7M=P2
DigiKey Part Number
490-18407-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18407-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18407-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFE322520FD-4R7M=P2
Description
FIXED IND 4.7UH 2A 98 MOHM SMD
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 98mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
DFE322520FD-4R7M=P2 Models
DC Resistance (DCR)
98mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3.4A