DLW5BSM351SQ2L
DigiKey Part Number
490-DLW5BSM351SQ2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW5BSM351SQ2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW5BSM351SQ2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW5BSM351SQ2L
Description
CMC 2A 2LN 350 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 350 Ohms @ 100 MHz 2A DCR 40mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLW5BSM351SQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.177" (4.50mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
350 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
2A