GCM188R71H104JA57D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GCM188R71H104JA57D |
Description | CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
EDA/CAD Models | GCM188R71H104JA57D Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |