LLL185R71C473MA01L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Murata Electronics
In Stock: 10,000
Unit Price: ₱5.96000
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Unit Price: ₱21.82924
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
0.047 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric)