LQM18DH6R8M70L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQM18DH6R8M70L |
Description | FIXED IND 6.8UH 330MA 960 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Multilayer Inductor 330 mA 960mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQM18DH6R8M70L Models |
Category | DC Resistance (DCR) 960mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 40MHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |