LQM21DH330M70L
DigiKey Part Number
490-LQM21DH330M70LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQM21DH330M70LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQM21DH330M70LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQM21DH330M70L
Description
FIXED IND 33UH 200MA 2.99 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 2.99Ohm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
LQM21DH330M70L Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
2.99Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
16MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current - Saturation (Isat)
80mA
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)