LQM21DH470M70L
DigiKey Part Number
490-18465-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18465-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18465-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQM21DH470M70L
Description
FIXED IND 47UH 200MA 2.99 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 2.99Ohm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
LQM21DH470M70L Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.99Ohm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
12MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Current - Saturation (Isat)
50mA