LQW18CN15NJ0HD
DigiKey Part Number
490-LQW18CN15NJ0HDTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQW18CN15NJ0HDCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQW18CN15NJ0HDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW18CN15NJ0HD
Description
FIXED IND 15NH 2.2A 25 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 nH Unshielded Wirewound Inductor 2.2 A 25mOhm Max 0603 (1608 Metric)
cms-datasheet
 cms-datasheet
EDA/CAD Models
LQW18CN15NJ0HD Models
Category
DC Resistance (DCR)
25mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
2GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)