LQW18CN33NJ00D
DigiKey Part Number
490-11772-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11772-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11772-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW18CN33NJ00D
Description
FIXED IND 33NH 1.7A 35 MOHM SMD
Detailed Description
33 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.7 A 35mOhm Max 0603 (1608 Metric)
cms-datasheet
 cms-datasheet
EDA/CAD Models
LQW18CN33NJ00D Models
Category
DC Resistance (DCR)
35mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
1.8GHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)