LQW32FT220M0HL
DigiKey Part Number
490-18066-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18066-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18066-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW32FT220M0HL
Description
FIXED IND 22UH 110MA 620 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 110 mA 620mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW32FT220M0HL Models
Category
DC Resistance (DCR)
620mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
50MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
400mA