LQW32FT4R7M0HL
DigiKey Part Number
490-LQW32FT4R7M0HLTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQW32FT4R7M0HLCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQW32FT4R7M0HLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW32FT4R7M0HL
Description
FIXED IND 4.7UH 850MA 280 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 280mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
280mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
100MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
850mA
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)