LQW32FT4R7M8HL
DigiKey Part Number
490-LQW32FT4R7M8HLTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQW32FT4R7M8HLCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQW32FT4R7M8HLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW32FT4R7M8HL
Description
FIXED IND 4.7UH 630MA 140 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Unshielded Wirewound Inductor 630 mA 140mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
100MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
900mA
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)