MDH7045C-220MA=P3
DigiKey Part Number
490-17600-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-17600-1-ND - Cut Tape (CT)
490-17600-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDH7045C-220MA=P3
Description
FIXED IND 22UH 1.7A 69 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.7 A 69mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MDH7045C-220MA=P3 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
69mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
1.6A