MDH7045C-680MA=P3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MDH7045C-680MA=P3 |
Description | FIXED IND 68UH 880MA 200 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 880 mA 200mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MDH7045C-680MA=P3 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 200mOhm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm) |
Current Rating (Amps) | Base Product Number |
Current - Saturation (Isat) 960mA |