NFE61HT332Z2A9L
DigiKey Part Number
490-6951-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6951-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6951-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFE61HT332Z2A9L
Description
FILTER LC(T) 3300PF SMD
Detailed Description
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 3300pF 2 A 2706 (6816 Metric), 3 PC Pad
EDA/CAD Models
NFE61HT332Z2A9L Models
Category
Values
C = 3300pF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.268" L x 0.063" W (6.80mm x 1.60mm)
Height
0.075" (1.90mm)
Number of Channels
1
Base Product Number
Current
2 A