NFZ32BW120HN11L
DigiKey Part Number
490-9313-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-9313-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9313-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFZ32BW120HN11L
Description
FERRITE BEAD 12 OHM 2SMD 1LN
Customer Reference
Detailed Description
12 Ohms @ 1 MHz 1 Ferrite Bead 2-SMD, Flat Lead 1.85A 76.8mOhm
EDA/CAD Models
NFZ32BW120HN11L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
76.8mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Height (Max)
0.067" (1.70mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
12 Ohms @ 1 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
1.85A