PKM22EPPH2001-B0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
PUI Audio, Inc.
In Stock: 751
Unit Price: ₱135.18000
Datasheet
Similar
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 508
Unit Price: ₱171.50000
Datasheet
In Stock: 2,852
In Stock: 249
Ole Wolff Electronics Inc
In Stock: 1,000
Buzzers Transducer, Externally Driven Piezo 1.5 V 2kHz 70dB @ 1.5V, 10cm Through Hole PC Pins
PKM22EPPH2001-B0
PKM22EPPH2001-B0
PKM22EPPH2001-B0
DigiKey Part Number
490-4691-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PKM22EPPH2001-B0
Description
BUZZER PIEZO 1.5V 22MM TH
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PKM22EPPH2001-B0 Models
Category
Technology
Piezo
Sound Pressure Level (SPL)
70dB @ 1.5V, 10cm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Voltage - Rated
1.5 V
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Voltage Range
30V (Max)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Frequency
2kHz