XRCGB25M000F1SBJR0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XRCGB25M000F1SBJR0 |
Description | CRYSTAL 25.0MHZ SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz ±10ppm Crystal 9pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type MHz Crystal | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency 25 MHz | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Stability ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Base Product Number |
Load Capacitance 9pF |