XRCGB25M000F3N00R0
DigiKey Part Number
490-11914-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11914-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11914-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB25M000F3N00R0
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 6PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
XRCGB25M000F3N00R0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Base Product Number
Load Capacitance
6pF