IS15ABFP4RGB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
NKK Switches
In Stock: 638
Unit Price: ₱36.62000
Datasheet
Programmable Display Switch Pushbutton, LCD SPST-NO 0.1A @ 12VDC Through Hole
Revolutionizing Interface Control: NKK's SmartDisplay
IS15ABFP4RGB
DigiKey Part Number
360-2332-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS15ABFP4RGB
Description
SW PROG DISPLAY SPST-NO 0.1A 12V
Customer Reference
Detailed Description
Category
Switch Function
Off-Mom
Manufacturer
NKK Switches
Contact Rating @ Voltage
0.1A @ 12VDC
Series
Supply Voltage
3.0 ~ 5.5VDC
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Obsolete
Termination Style
PC Pin
Type
Pushbutton, LCD
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Display Mode
Black and White, FSTN Positive
Operating Force
224gf
LED Color
Red - Green - Blue
LED Forward Current
10, 10, 10mA
Viewing Area
15.0mm L x 10.8mm W
LED Forward Voltage
2.1, 3.3, 3.3VDC
Face Size
23.13mm L x 20.59mm W
Travel Range
1.8mm