180-015-203L031 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Unit Price: ₱93.40528
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Unit Price: ₱93.40528
Datasheet
In Stock: 271
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
180-015-203L031_SideB
180-015-203L031
180-015-203L031
180-015-203L031
DigiKey Part Number
6815FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-015-203L031
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS PNL MNT
Detailed Description
EDA/CAD Models
180-015-203L031 Models
Category
Flange Feature
Mating Side (4-40)
Mfr
Termination
Solder Cup
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Shielded
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C