180-015-213R011 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 6,504
Unit Price: ₱158.40000
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 2,438
Unit Price: ₱158.40000
Datasheet
Amphenol CS (Commercial Products)
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
180-015-213R011_SideB
180-015-213R011
180-015-213R011
180-015-213R011
DigiKey Part Number
7815FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-015-213R011
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS PNL MNT
Detailed Description
EDA/CAD Models
180-015-213R011 Models
Category
Flange Feature
Board Side (4-40)
Mfr
Termination
Solder
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Number of Positions
Features
Shielded
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C