180-026-202L011 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
NorComp Inc.
In Stock: 0
Unit Price: ₱417.45000
Datasheet
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Unit Price: ₱178.12238
Datasheet
Similar
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
180-026-202L011
DigiKey Part Number
4826FER-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-026-202L011
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS PNL MNT
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
180-026-202L011 Models
Category
Flange Feature
Cable Side (4-40)
Mfr
Termination
Solder Cup
Series
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Part Status
Obsolete
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Shielded
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C