182-025-213R561
182-025-213R561
182-025-213R561
DigiKey Part Number
182-125FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
182-025-213R561
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
182-025-213R561 Models
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Number of Positions
Features
Board Lock
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C