Image for 195-062-113L001 is not available
195-062-113L001
DigiKey Part Number
195-062-113L001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
195-062-113L001
Description
CONN D-SUB HD PLUG 62POS PNL MNT
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
195-062-113L001 Models
Current Rating (Amps)
2A
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C