382-015-112L565 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Molex
In Stock: 0
Unit Price: ₱1,946.72468
Datasheet
15, 15 Position D-Type, Micro-D - Stacked Plug, Male Pins Connector
382-015-112L565
382-015-112L565
382-015-112L565
DigiKey Part Number
NOR1132-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
382-015-112L565
Description
CONN MICRO-D PLUG 15POS R/A SLDR
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
382-015-112L565 Models
Category
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Mfr
Termination
Solder
Series
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Packaging
Tube
Contact Finish
Gold
Part Status
Obsolete
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Connector Style
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
1A
Number of Positions
Features
Board Lock, Shielded
Number of Rows
2, 2
Dielectric Material
Thermoplastic
Mounting Type
Contact Material
Copper Alloy
Shell Size, Connector Layout
0.050 Pitch x 0.043 Row to Row
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C